KANTARON YAĞI

Antiseptik özelliğinden dolayı yarada mikrop oluşmasını önlemeye yardımcı olur yanıklarda yanık yarasını kısa sürede iyileştirerek yanık ağrısınıda gidermeye yardım eder, yaraların mikrop kapmasını ve iltihap oluşmasını önlemeye yardımcı olur.Güneş yanıkları için de kantron yağı faydalıdır,acı ve yanma hissini gidermeye ve yaralarda kısa süre içerisinde iyileşmeye yardım eder.

İltihap önleyici özelliği ile yarada iltihap oluşmasını önler. Damar büzücü özelliği ile kanamaları durdurmaya yardım eder. Kantaron yağı bebeklerin pişik yaralarını iyileştirmek için kullanılabilir. Bebeklerin karın ağrılarının iyileşmesine ağlayan bebeğin karnına kantaron yağı sürülerek masaj yapılır. Hücre yenileyici özelliği ile yaranın çabuk kapanmasına yardımcı olur,yaraya sürüldüğünde,yaradan dolayı oluşan ağrıları gidermeye yardım eder,

Hematomlar da şişlik ve bezekerde bölgeyse sürülerek masaj yapılır. pürüzsüz bir cilde sahip olmak için cilt bakım yağı olarak kullanılır. Sırt ağrısı,siyatik ve romatizma da ağrı kesici özelliğinden dolayı masaj yağı olarak kullanılabilir. Mide ağrılarının giderilmesinde ve mide ülserinin iyileşmesinde dahili olarak kullanılır.

Depresyon tedavilerinde ve strese bağlı hastalarda kullanılır. Kantron bitkisinin içerdiği hyperisin maddesi mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olark kişilerde mutluluk hissi yaratır ve depresyon etkisini azaltır.

Anti depresan özelliği vardır.

Korku,uykusuzluk,gerginlik gibi durumlarda da kullanılabilir.

  • PİŞİKLER
  • YARALAR
  • YANIKLAR
  • CİLT PROBLEMLERİ